מה חשוב לדעת לפני ששוכרים חוקר פרטי?

ישנם מצבים רבים בחיים בהם חוקר פרטי יכול להפוך לדמות מפתח חשובה ואפילו קריטית. בין אם מדובר בחקירה לגילוי בגידה בחיי הנישואין, חקירות כלכליות בהליכי גירושין או לגילוי הונאות בחברות וארגונים, חקירות לגילוי כספים או נכסים של אדם שנפטר ועוד.

בחירה של חוקר פרטי, בכל אחד מהמקרים הללו, חייבת להתבצע בצורה חכמה. עליכם להיות בטוחים כי אתם בוחרים חוקר שיוכל לגלות את האמת לאמיתה ולגבות אותה בראיות שהושגו באופן חוקי.

אז איך מבצעים את הבחירה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

האם יש לחוקר רישיונות עבודה כחוק?

בדקו האם החוקר מחזיק ברישיון בתוקף מטעם משרד המשפטים. חשוב לבדוק היטב את התוקף שכן יש כאלו שרישיונם נשלל או פג תוקפו ועדיין מציגים אותו ללקוחות כרישיון חוקי. בנוסף, בדקו האם הוא חבר בלשכת החוקרים הפרטיים בישראל, לשכה שהחברות בה מעידה על מקצועיות החוקר, עמידה בתנאי אתיקה קפדניים וכמובן, מוכיחה כי החוקר הוא בעל רישיונות מתאימים לעבודה בתחום.

האם יש לו משרד משלו?

לפני שאתם בוחרים חוקר פרטי בקשו להיפגש איתו במשרד שלו. אם החוקר איתו אתם נפגשים הוא לא בעל המשרד, בדקו היטב האם יש לו מספיק ניסיון בתחום, שכן רק לאחר 8 שנים לפחות של עבודה בתחום חוקר יכול לפתוח משרד חקירות משלו, ופחות ניסיון מזה יכול להשפיע על תוצאות העבודה שלו. בדקו גם את המשרד עצמו – גם אם החוקר הוא בעל המשרד – האם יש לו עוזרים או אנשי צוות שיסייעו בחקירות? האם יש לו ציוד מתקדם המקל על החקירה? התשובות לשאלות הללו יקלו על הבחירה.

האם הוא מתמחה בתחום הספציפי שאתם זקוקים לו?

בין אם מדובר בחקירה לגילוי בגידה, חקירה כלכלית או כל חקירה אחרת – וודאו כי לחוקר יש מספיק ניסיון בתחום הספציפי אותו אתם רוצים שהוא יחקור עבורכם.
אם מדובר בחוקר גירושין עם 20 שנות ניסיון, זה לא יתרום לכם כלל אם אתם זקוקים לחקירה כלכלית שהיא שונה מאוד במהותה.

איך הוא אוסף את הראיות?

כדי שעבודת החוקר תהיה יעילה, הוא לא רק צריך לאסוף את הראיות עבורכם, אלא גם לעשות זאת באופן חוקי כך שתוכלו לנציג אותן בבית המשפט. חשוב לחתום עם החוקר מראש כי הוא מתחייב שכל הראיות שהוא ישיג יושגו באופן חוקי כך שלא תסתבכו בגלל העבודה שלו מאוחר יותר ללא ראיות קבילות.