איתור ירושות וצוואות חוקר פרטי

אדם שנפטר ולא הותיר צוואה מסודרת שנערכה עם עורך דין, או אדם שנפטר בפתאומיות, פעמים רבות מותיר כספים שאיש לא יודע על קיומם – חשבונות חסכונות שונים, חשבונות בנק סודיים ומשניים, נכסים ועוד. בני משפחה יורשים אשר רוצים לקבל מידע מדויק על כל הכספים שהשאיר הנפטר, יכולים לפנות אל חוקר פרטי המתמחה בחקירות פרטיות, וכך להבין בדיוק מה המספרים ולדרוש את החלק המגיע להם על פי החוק.

איך חוקר פרטי צוואות וירושות יכול לעזור?

חוקר פרטי כלכלי נדרש לא רק בכדי לאתר נתונים פיננסיים חסרים או מוסתרים, אלא גם בכדי לוודא כי הצוואה נכתבה על פי חוק והירושה מחולקת באופן ראוי. לדוגמא, מקרה שקרה ממש לאחרונה הוא של משפחה שגילתה לאחר הפטירה של האב כי הוא הוריש את כל הונו לאחד השכנים במקום לילדיו. מדובר באב שהיה קשור מאוד לילדיו ולכן התעוררו חשדות. לאחר חקירה התברר כי היו שתי צוואות ובאחת מהן השכן הכריח את הנפטר לכתוב את הצוואה עבורו באיומים שונים. כמובן כי הצוואה בוטלה ובית המשפט פסק על חלוקת הרכוש על פי הצוואה השניה, אך ללא חוקר פרטי בני המשפחה לא היו מגלים זאת, ולא היו להם הוכחות לאיומי השכן.

מה הופך צוואה לחוקית?

הצוואה אמורה להכתב על ידי האדם בנוכחות של שני עדים שאינם כלולים בצוואה, ועדיף שיהיו עורכי דין מוסמכים לתחום. הם גם יוודאו כי האדם צלול מספיק בכדי לכתוב את הצוואה ולהחליט על חלוקת הרכוש. הצוואה צריכה להיות כתובה בכתב ידו של הנפטר וכוללת את החתימה שלו ותאריך כתיבת הצוואה.

אבא שלנו תמיד אמר שכתב צוואה, אבל אנחנו לא מוצאים אותה. מה עושים?

יכולות להיות סיבות רבות לכך – האב החביא טוב מידי את הצוואה, אחד הילדים אשר האב החליט לא לכלול בצוואה העלים אותה על מנת לדרוש חלוקה שווה בבית המשפט ועוד. כאן, משרד חקירות יכול להיות לעזר רב. משרד החקירות יסייע למצוא את הצוואה האמתית של האב או לגלות ראיות לכך שהיא הוסתרה במכוון על ידי גורם מסוים בעל אינטרס, וכך יסייע לכם להגשים את רצונו של האב.

מתי לפנות אל חוקר פרטי?

אין ספק, פטירה של בן משפחה קרוב אינה נעימה ויכולה לגרור רגשות מעורבים וקשים, אך עליכם להבין כי ככל שתפנו אל החוקר מוקדם, כך החקירה תהיה יעילה וטובה יותר. ככל שיעבור זמן מהפטירה יכול להיות קשה יותר לאתר ראיות או מסמכים ולכן למרות הקושי ותקופת האבל הרגשית, כדאי לפנות אל חוקר פרטי מוסמך מוקדם ככל האפשר.