משרד חקירות

לא אחת "נעלמים" חשודים הנדרשים להתייצב בבית המשפט. המשטרה אינה מצליחה לאתר אותם ועל מנת לאפשר לקטגור והסנגור לנהל משפט הוגן שוכרים משרד חקירות שיבצע מעקבים אחרי החשודים. לכל משרד חקירות יש את השיטות שלו ובלבד שהן תהיה במסגרת החוק. ברוב המקרים סוכנים סמויים עוקבים אחרי הראיות ומגיעים למקום בו נמצאים החשודים.

חקירות כלליות

חקירות כלליות הן חלק מעבודת החוקרים. יש סיבות רבות לשכירות חוקר פרטי הן על ידי משרדי ממשלה ומוסדות ציבוריים והן על ידי הקהל הרחב. יש משרדי חקירות שמתמחים בסוג מסוים של חקירות כמו מעקב אחרי חייבים וחשודים ויש שמבצעים חקירות כלליות שכוללות את כל עבודת החקירות.
גלו אם מאזינים לכם

לא אחת נדרשים משרדי חקירות לדרישת הלקוחות לגלות אם מאזינים להם. יצרנים ובעלי חברות שחושדים שמישהו מנסה לחבל בעסקיהם ומפנים את החשדות למתחרים בכך שהם מאזינים להם שוכרים חברת חקירות ומבקשים מהחוקרים לגלות האם הוצפנו מכשירי האזנה בסתר במשרדיהם או בדירותיהם.

חקירות קניין רוחני

עורכי דין המטפלים בלקוחות שנפגעו על ידי הפרת זכויות יוצרים ופגיעה במוניטין, בהפרת חוק לשון הרע והגנה על פרטיות מזמינים לא אחת שירותים של חקירות קניין רוחני. תוצאות החקירות ישמשו כראיה לבית משפט בעת הגשת תביעת נזיקין.

שימוש במצלמות סמויות

משרד חקירות צריך להעסיק חוקרים בעלי ידע מקצועי ברמה גבוהה ביותר. רבים מבין החוקרים שימשו בעבר בתפקידי חקירות במשטרה הכחולה והשיטות בהם הם עובדים הן הטובות ביותר הקיימות בשוק. אחד הדרכים לבצע מעקב וחקירות אחרי אנשים הוא השימוש במצלמות סמויות. הנחקר אינו חש בנוכחותו של החוקר ובוודאי שלא במצלמה הסמויה שברשותו והמשמשת ככלי לאיסוף ראיות. עורכי דין רבים מבקשים לפסול את הראיות שנאספו על ידי שימוש במצלמות סמויות בטענה שהן נוגדות את החוק.

חקירות גניבה והונאה

לא אחת מתבצעת גניבה והונאה במפעל, עסק פרטי או במוסדות כמו בנקים ומקומות עבודה גדולים. כדי לא לפגוע באנשים חפים מפשע נעשות בדרך כלל חקירות גניבה והונאה בצורה סמויה עד שמצטברות מספיק ראיות המצדיקות חקירות גלויות.