בלש פרטי

הדבר החשוב ביותר בעבודה עם בלש פרטי היא שמירה על דיסקרטיות. זה חשוב לא רק בגלל שעל החוקר להמשיך לעבוד עם לקוחות אחרים ואיננו רוצה להיחשף, אלא גם ובעיקר בעבור הלקוח/ה – שרוצים לקבל מידע מבלי שאחרים ידעו. המידע הרגיש צריך להגיע אל הלקוח/ה בצורה חשאית ומקצועית, ועל הבלש להכיר היטב את השטח אליו הוא מגיע למחקרו. השימוש בעבודת הבלש מגיע פעמים רבות לבית המשפט או למקורות אחרים בהם ההוכחה החותכת היא דבר חשוב. לכן אסור להוריד מחשיבות עניין הדיסקרטיות – וזאת על מנת גם לא לעבור על החוק וגם לקבל תוצאה מהימנה וקבילה.

עבודת בלש פרטי

מקצוע בלש פרטי נשמע כמו משהו רומנטי מהסרטים – אבל תפקידו במציאות שלנו חשוב מאד. בלשים חוקרים עבור המגזר הפרטי, העסקי והממשלתי פעמים רבות על מנת לקבל מידע שאי אפשר להשיג בדרכים אחרות. למשל, בגידה בין בני זוג, מחקר על לקוחות או נוכלים, חשד באחד העובדים שגונב מידע רגיש ועוד. חקירה אישית או כלכלית צריכה להיעשות על ידי בלש פרטי מקצועי ומנוסה.

מה  אומר החוק?

אצלנו החוקרים והבלשים הם ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו מעסיקים אנשים מנוסים, עם הרבה מאד ידע והיכרות מעמיקה ביותר עם התחום אליו נעניק לכם משירותנו, בכל רחבי הארץ. החוק קובע מספר כללים, ואנחנו מקפידים עליהם בצורה מעמיקה וב-100% ללא פשרות. מדינת ישראל חוקקה חוק בעניין בלש פרטי והפעלת משרד חקירות ב-1972, והוא אומר כי:

  • בלש פרטי מוכרח להיות בעל רישיון והסמכה בת שלוש שנים לפחות
  • בעל המשרד צריך להחזיק בניסיון של חמש שנים לפחות בתחום החקירות
  • אסור לעבור על חוק צנעת הפרט, עם דגש מיוחד על שמירה על כבוד האדם וחירותו
  • איסור ביצוע האזנות סתר ללא צו שופט, מותר להקליט רק עם הבלש משתתף פעיל בשיחה
  • איסור על הבלש להציג עצמו כשוטר, שופט, חייל או כל נציג אחר של המדינה