חוקר פרטי הוא איש המקצוע שאנו זקוקים לו במסע לאיסוף מידע ולחקר האמת. אבל כיצד הוא יוכל לבצע בצורה יעילה ומדויקת את המשימה שלשמה פנינו אליו? התשובה הפשוטה היא שמלבד ניסיון, ידע ומחשבה יצירתית, נדרשים כלים שונים עליהם מתבסס החוקר.

לכל משימה יש את הציוד שלה

השאלה הראשונה שצריך לשאול היא מהי מטרת החקירה, כלומר, מהו סוג המידע שמעוניינים לקבל בסופו של התהליך. חוקר פרטי מהשורה הראשונה יידע להתאים לכל חקירה את הציוד האידיאלי עבורו, כאשר החלוקה הכללית היא לכמה קבוצות עיקריות של אביזרים:

  •   האזנת סתר – נעשית באמצעות מכשירי הקלטה מתקדמים, שיכולים להיות מוסלקים בשלל דרכים ולספק הקלטות ברמת שמע גבוהה במיוחד
  •   מעקבים – בתחום החקירות, תמונה או סרטון אחד שווים הרבה יותר מאלף מילים. החוקר זקוק הרי להוכחות ממשיות, ורק מצלמות מעקב, מצלמות וידאו ומצלמות סטילס (תמונות) תאפשרנה לו להשיג אותן
  •   איתור מידע – לחוקר מקצועי גישה למאגרי מידע ממוחשבים, אשר מסייעים לו במצבים של איתור נעלמים, גניבת זהויות וכן הלאה
  •   חקירות טכנולוגיות – נעשות באמצעות כל המכשירים המתקדמים הנפוצים כיום, דוגמת מחשבים, טלפונים חכמים וכן הלאה. במכשירים אלו נאסף מידע רב, שיכול לשמש את החוקר

המטרה: להגיע לחקר האמת

המכנה המשותף לרוב האביזרים שהזכרנו כאן הוא שהם עשויים לספק הוכחות חד משמעיות, שחור על גבי לבן, למה שמעוניינים לגלות. הממצאים האלה יכולים לשמש הוכחות לפתרון המחלוקות בין הצדדים וכמובן שגם במקרים המגיעים לבתי המשפט.

חשיבותה של דיסקרטיות

השימוש במכשירים שהוזכרו מעלה, וברבים חשובים אחרים, חייב להיעשות בצורה מושכלת:  ההקלטה האיכותית ביותר מבחינה טכנית תהיה חסרת תועלת כאשר האדם אותו מקליטים מבחין במכשיר, נמנע מלחשוף מידע או אפילו מוסר במכוון מידע שגוי למטרות הטעיה.

החדשות הטובות הן שעם התפתחות הטכנולוגיה, השתפרו המכשירים בהם נעזר החוקר הפרטי. כיום אפשר למצוא מכשירים קטנים ובלתי ניתנים להבחנה, אותם אפשר להסליק בקלות בחדרים או על גבי פריטים תמימים לכאורה: שעון, משקפי ראייה, עט וכן הלאה.

שליטה מרחוק היא תכונה נוספת הקיימת במכשירים החדישים, וגם עליה חשוב שלא לוותר. היא מאפשרת לחוקר לקבל את התמונה המלאה בכל רגע נתון, לשנות פרמטרים שונים בתפעול של המכשיר וכן הלאה.

איך בוחרים משרד חקירות?

האדם הממוצע המזמין משרד חקירות יתקשה לדעת מראש מהו הציוד הדרוש לצורך החקירה הפרטית שלו. למעשה, גם החוקר עצמו מתאים את הציוד למשימה רק לאחר מחשבה עמוקה וירידה לפרטים הקטנים ביותר של המקרה (לדוגמה, סדר יומו של הנחקר).

עיקר המאמצים צריכים להיות מושמים על בחירה במשרד חקירות מקצועי, עם צוות מיומן של חוקרים פרטיים המנוסים בביצוע סוגים שונים של חקירות. משרדי חקירות מהשורה הראשונה אמורים להכיר את כל החידושים בתחום ולהשתמש בהם באופן שוטף בעבודתו.

אז מה עליכם לעשות? פשוט מאוד: ליצור קשר עם משרד חקירות מוביל, שייקח את המושכות ויספק לכם את התשובות תוך פרק זמן קצר.