יש סוגיה כלשהי שמטרידה אתכם. אתם נחושים לגלות את האמת העירומה (לעיתים תרתי משמע), אבל לא יודעים איך להתחיל. ההתלבטות העיקרית שלכם היא האם לפנות למשרד חקירות, או שמא לנסות לחקור לבד. כפי שתראו, התשובה לכך היא די ברורה.

היתרונות של חוקר פרטי מומלץ

התפקיד העיקרי של חוקר פרטי הוא לאסוף מידע על אדם או גוף מסוים, אלא שבעצם ההגדרה הזו מסתתר עולם ומלואו. יש הרבה מאוד סוגיות הדורשות סיוע של חוקר פרטי, בין אם בגידות של בן או בת הזוג, איתורים, גניבת זהויות, חקירה כלכלית או כל דבר אחר.

חוקר פרטי מומלץ יבצע את הפעולות האלה בצורה המקצועית והיעילה ביותר, באמצעות כמה יתרונות מרכזיים הטבועים בו:

  •   ניסיון – בתחום החקירות, ניסיון שווה הרבה מאוד ומגדיל את אחוזי ההצלחה. הניסיון הזה הוא הכרחי, כאשר חוקר פרטי יכול להציע שירותים בתחום רק לאחר התמחות בת שלוש שנים ולהקים משרד לאחר שמונה שנים
  •   ציוד טכנולוגי – מצלמות מעקב, מכשירי האזנה, מכשירי איתור, מאגרי מידע ממוחשבים ושלל כלים מתקדמים הנמצאים בחזקתם של חוקרים מובילים
  •   יצירתיות – חוקר פרטי מנוסה יגבש אסטרטגיית חקירה ויבצע אותה רק לאחר מחשבה עמוקה וירידה לפרטים הקטנים של המקרה. המקצועיות והיצירתיות מעלות את אחוזי ההצלחה פלאים
  •   קשרים – לחוקר פרטי עשויים להיות קשרים עם גורמים שונים וגישה למאגרי מידע ייחודיים, המקצרים מאוד את הדרך עד לאמת

המורכבות של חקירה עצמאית

בסרטים, כל גיבור המנסה להגיע לחקר האמת הופך להיות שרלוק הולמס. אלא שהמציאות היא אחרת, ובה לרוב היעדר הכישורים, הציוד והניסיון צפוי להוריד את אחוזי ההצלחה באופן דרסטי.

המשמעות פשוטה: מה שנראה תחילה כמו חיסכון כלכלי מסתיים בכישלון ועלול להסב נזק רב. חשבו למשל על מעקב לא מוצלח שמתגלה עוד לפני שמגלים את האמת, או על ניסיון כושל לאיתור אדם נעלם בו כל יום שעובר מקטין את סיכויי האיתור.

שאלת המחיר

מומלץ להיפגש עם החוקר הפרטי או משרד החקירות כדי להבין מהם תחומי העיסוק העיקריים שלהם (אם יש כאלה) וכיצד תתבצע החקירה בפועל. בשלב זה, לאחר שהחוקרים מבינים את מורכבות המשימה והאופן בו היא יכולה להתנהל, תגיע הצעת המחיר.

אז כמה עולה חוקר פרטי? כמובן שהמחיר משתנה בהתאם למאפייני החוקר והחקירה. בדרך כלל על ייעוץ ראשוני תשלמו כמה מאות שקלים, בעוד שהחקירה עצמה תעלה אלפים בודדים. כלומר, מדובר בעלויות שהן בהחלט סבירות.

טווחי המחירים לא אמורים להיות רחבים מדי בין משרדי החקירות השונים, לכן מחיר נמוך "מדי" עשוי להעיד על חוקר שאינו מקצועי מספיק.

המסקנה: לא לצאת למערכה לבד

השורה התחתונה היא שאי אפשר להתפשר. עליכם לעשות את כל המאמצים כדי שהחקירה תסתיים באופן מוצלח, עם הוכחות חד משמעיות המראות את המציאות והוכחות חותכות שפשוט אי אפשר להתווכח איתן.

לכן מומלץ שתשקיעו את המאמצים הנדרשים באיתור משרד חקירות שאפשר לסמוך עליו בכל מאת האחוזים. את החקירות הפרטיות תשאירו לספרי הבילוש ולמותחנים הקולנועיים.